Velox-logoVelox statybinė sistema
Pasirinkite jus dominančią kategoriją

Apdaila

Pagrindinę apdailos darbų dalį sudaro išorinis ir vidinis tinkavimas. Tinkavimas apsaugo pastato konstrukciją nuo aplinkos poveikio, atlieka estetinę funkciją ir ne paskutinėje vietoje lieka pastatyto objekto architektūrinis vaizdas.

 

Reikalavimai pagrindui ir jo paruošimas tinkavimui

VELOX statybinėje sistemoje tinkavimo pagrindas – tai plokštės paviršius. Prieš pradedanti tinkavimo darbus, būtina įsitikinti, kad jau pilnai sustingęs ir yra sausas betono branduolys.

 

Pasiruošimas tinkavimui

Darbų sąrašas, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant tinkavimo darbus.

Pirmiausiai – tai statomo objekto apsauga nuo lietaus:

stogo konstrukcijos užbaigimas langų, durų, orlaidžių ir kitų montavimas

apsaugoti langai, durys ir pan. nuo tinko

užbaigti inžinerinių tinklų darbai

patikrintos sienų, perdangų ir tinklelių montavimo vietos

nuvalyti visi nešvarumai nuo plokščių paviršiaus

patikrintas plokščių drėgnumas (plokštės turi būti sausos)

Vidiniam tinkavimui paviršiaus temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +20C. Ši temperatūra turi būti 2 – 3 dienas iki darbų pradžios ir 7 dienas po darbų užbaigimo.

Ką tik nutinkuotą išorinį paviršių reikia saugoti nuo saulės ir vėjo. Vykstant tinkavimo darbams, tinkuojama pastato pusė turi būti uždengta. Nutinkuotą paviršių reikia mažiausiai tris dienas drėkinti.

VELOX plokštes tinkuojant tinku gipso pagrindu, dėl jose esančių medienos skiedrų, paviršiuje gali atsirasti rudos (rusvos) spalvos ryškių ir/ar blankių dėmių. Siūlome naudoti medžiagas, kurias siūlo gamintojai - tinką ar dažus.

 

Išorinė sienų apdaila

velox siena tinkuotaŠlakstymas - veikia kaip klijuojantis sluoksnis. Jis garantuoja geriausią plokštės ir tinko sukibimą. Jis ruošiamas iš cemento ir upės smėlio proporcingai 1:2. Smėlio frakcija nuo 0 iki 7 mm.

Šlakstymu padengiame visą plokštės paviršių, užpildome sujungimus.

Pirminė apdaila – dedama ant šlakstymo po 7dienų. Sluoksnis iš cementinio tinko (smėlis nuo 0 iki 7 mm) storis 15 mm (mažiausiai 10 mm) vidinėms ir 20 mm (mažiausiai 15 mm) išorinėms sienoms.

Prieš tinkuojant išorinę sieną, dengiame stiklo pluošto (arba vielos) tinklelį 4 x 4 mm, kuris neleidžia skylinėti tinkui. Pastatų kampuose, langų, durų kampuose perdengiame tinklelį 20 cm. Durų ir langų kampų vietose siūlome dengti diagonaliai papildomą tinklelį 50 x 30 cm.

Tinko sustingimo laikas – 1 diena/1 mm tinko storiui.

Išorinei apdailai galima naudoti bendrą, dekoratyvinį, spalvotą tinką. Iš patirties patariame naudoti sausą mišinį.

 

Išorinė perdangų apdaila

Pagal visą perdangų paviršių siūlome naudoti tnklelį 4 x 4 mm. Išorinei apdailai galima naudoti bendrą, dekoratyvinį, spalvotą tinką. Apdailos darbams taip pat galima naudoti gipskartonį.