Velox-logoVelox statybinė sistema
Pasirinkite jus dominančią kategoriją

Velox sienų montavimo technologija

tec1 1. Klojinio iš Velox plokščių montavimas prasideda nuo vieno iš pastato kampų. Pirmasis – pagrindinis plokščių žiedas montuojamas pagal pastato perimetrą ir nešančių vidinių pastato sienų vietoje.
tec2 2. Plokštę apsukame 180 laipsnių kampu ir ryšiais padedame ant pažymėtos vietos.
tec3 3. Į ryšius įstatome vidinę klojinio plokštę. Plokštes reikia montuoti taip, kad vidinės ir išorinės sienos sujungimai nesutaptų. Skirtumas tarp siūlių turi būti ne mažesnis kaip sienos storis. Pats geriausias variantas – pradėti nuo pilnos plokštės išorėje ir pusės plokštės viduje arba atvirkščiai.
tec4 4. Vidinės ir išorinės klojinio plokštės viršuje sujungiamos dvipusiais ryšiais tokiu pačiu būdu kaip ir apatiniais ryšiais.
tec5 5. Prie paruoštos kampinės dalies vienpusiais ryšiais prijungiama vidinė plokštė ir vinimis sujungiama su esančia vidine plokšte.
tec6 6. Po klojinio išorinės plokštės sumontavimo, dedame dvipusius ryšius. Patikrinam plokščių lygį gulsčiuku ir sujungiame plokštes vinimis. Sekantį plokščių žiedą pradedame montuoti iš kampo per visą perimetrą.
tec7 Apvalios sienos montavimas, kaip parodyta piešinyje, atliekamas tokiu būdu – plokštė pjaunama reikalingais apvalinimui dydžiais. Kiekvienai daliai montuojami ne mažiau kaip du ryšiai. Plokštės sujungiamos vinimis.
tec10 7. Montuojant pirmąjį plokščių žiedą, tuo pačiu metu montuojamos vidinės nešančios sienos su durų angomis. Sienų sujungimo vietose plokštės sujungiamos vinimis. Po pirmojo žiedo sumontavimo statome vertikalią armuotę arba medines kopėtėles.
tec11

8. Sienų montavimo metu, galima paruošti inžinerinius tinklus. Reikiamoje vietoje į sieną galima įstatyti polistiorolą, kuris po betono užpylimo išimamas. Naudojant VELOX plokštes galima paruošti bet kurias ertmes.

Pastaba: Statyboje su aukštais garso izoliacijos reikalavimais negalima montuoti elektros kabelių griovelių pagalba. Į sieną negalima montuoti dūmtraukių.

tec12

9. Po pirmo žiedo sumontavimo, vykdomas betonavimas iki 400 – 450 mm aukščio. Po sienų betonavimo būtina patikrinti sienų, kampų, armuotės, angokraščių plokščių vertikalumą.

Pastaba: Sienų betonavimo pertraukimo metu rekomenduojama įdėti 8 mm storio armuotę kas 0,5 m dėl geresnio betono sukibimo.

tec13 10. Antras ir sekantis plokščių žiedas montuojamas aukščiau nurodytu būdu. Tarpai ( horizontalūs) tarp plokščių turi būti lygūs sujungimų pločiui, o plokštės sujungtos tarpusavyje negali turėti plyšių. Kampai montuojami sukeičiant plokščių galus ir sujungimo vietose tvirtinami vinimis.
tec14 Jei naudojamos plokštės WS, antrame ir trečiame žiede naudojami tarpiniai sujungimai, kurie padidina klojinio stiprumą betonavimo metu.Viename žiede naudojama 1-2 vnt. bėginiam metrui.
tec15 10c. Išorinės sienos ir perdengimo sujungimo vietoje, būtina sumontuoti išorinę sieną iki sekančio aukšto grindų lygio ir sutvirtinti ryšiais ( 4 vnt./bėg m). Perdengimo ryšiai dedami ant vidinės plokštės, kita pusė įeina į išgręžtą vidinėje plokštėje ertmę ir susitvirtina vinimis.
tec16 11. Langų ir durų angos gaminamos iš angokraščių plokščių, kurios uždengia sieną iš trijų pusių. Angokraščio plokštės jungiasi su sienos plokštėmis vinimis ( min. 3 vnt./ vienai plokštei).
tec17 Lango angos apačia paliekama atvira betonavimui. Lango angos apatinėje dalyje rekomenduojama įmontuoti minimaliai du vnt. briaunuotos armatūros, kuri iki 750 mm įeitų į sieną. Sąramoje dedama armatūra.
tec18 Iki betonavimo ir jo metu langų ir durų angose būtina įremti atramas.
tec19

Sąramoje dedama armatūra.

Pastaba: Montavimo metu reikia prakontroliuoti siūlių tikslumą tarp plokščių žiedų.